Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Hlavní stránka

Čeho chceme dosáhnout

Co je naším cílem? Již dlouhá léta politici v Brně stále jen slibují, že v Brně vyrostou nové stadiony evropských parametrů pro fotbal a hokej. Namísto toho se za Lužánkami rozpadají dvě ruiny. Smutné vzpomínky na slavnou sportovní minulost města.
Už nechceme déle poslouchat plané sliby, které začínají vždy po volbách nanovo. Azyl Zbrojovky na Srbské a vyhnanství Komety v Rondu trápí fanoušky už roky. Po velkolepých plánech na novou multifunkční arénu pro hokej a basketbal za Lužánkami přišla zpráva z radnice, že stavět se bude v Lískovci. Líbivá slova o prvním zápase ve zbrusu nové hale v roce 2010 fanoušky uchlácholila. Ne však na dlouho. Projekt se znovu odsouvá. Městu zatím nepatří ani pozemky v místě, kde měl za necelé dva roky stát stadion, na který by Brňané mohli být konečně pyšní. Bude se opravovat Rondo, zaznívá teď  z magistrátu. Zaráží nás také, že projekt Ponava, který se tak slibně rozběhl, ustrnul na mrtvém bodě.

O něco příznivější je snad stav ve věci rekonstrukce fotbalového stadionu. Návrh architekta Hrůši má být na stole za pár dní. Média se o něj jistě poperou a brzy se tak dozvíme, co má za Lužánkami stát. Otázkou zůstává, zda bude investice do více než třicetitisícového stadionu schválena pro rozpočet na rok 2009. Doufejme že ano.

Ale nehodláme už jen doufat. Nechceme se další roky utápět v planých nadějích. Dáme o sobě vědět. Plánujeme časté pochody městem, výrobu reklamních předmětů (například autonálepek s nápisem: Chceme zpátky za Lužánky) a další manifestační akce. Pokud budeme vyzváni představiteli města, jsme ochotni uspořádat i finanční sbírku, aktivně se zapojit do shánění sponzorů nových hal. Pokusíme se získat nástroje k tomu, aby měli i fanoušci dohled nad tím, kam jsou investovány městské peníze svěřené společnosti Starez. Firma získává desítky milionů na opravy Ronda. Jak ale řekl primátor při jeho prohlídce, "vypadá stejně jako za mého mládí". Chceme být vidět a slyšet. 1. FC Brno i Kometa si to za své vynikající výkony zaslouží.
Poslední komentáře
22.12.2008 06:29:57: tak tady to definitivne UMRELO?smiley${1}
03.10.2008 18:19:01: tak uz se ozyvaji stare zname kecy termin nerealny penize nejsou takze se tam kde sme byli- na srbsk...
18.09.2008 17:17:45: JÁ CHCU ZPÁTKY ZA LUŽÁNKY!!!!!!!!!!
09.06.2008 20:59:03: smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: