Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Stadiony v médiích

Brňané zůstávají králi fanoušků. Už jedenáct let (Benešovský deník)

Stadion za Lužánkami drží rekord již jedenáct let. Překoná ho vůbec někdy česká liga? Na to se ptá Benešovský deník z 20. 5. 2008. (Pro zobrazení otevřte tento příspěvek.)
Praha - Titul získala Sparta, Olomouc vedl současný reprezentační kouč Karel Brückner. Ale diváci chodili hlavně do Brna. Psala se fotbalová sezona 1996/1997 a stadion Za Lužánkami hlásil neuvěřitelnou bilanci: průměrnou návštěvu 21 659.

Tenhle rekord nebyl doposud překonán. A těžko říct, jestli se to nějakému klubu v dohledné době podaří. Českým prvoligovým stadionem s největší kapacitou se stal nově otevřený Eden, kam se vejde ale „jen“ 21 tisíc lidí…

„I těch čtyřicet tisíc diváků vidělo, co tady pan Průcha předvedl,“ stěžoval si v říjnu roku 2006 Karel Večeřa, tehdejší trenér Boby Brno do televizních kamer.

Nelíbil se mu výkon rozhodčího, kulisa ale všechny nadchla. Na utkání proti Slavii přišlo 44 120 mužů, žen a dětí. Další rekord…

Ačkoliv Brno ve zmiňované sezoně skončilo na čtvrtém místě, jeho fanoušci byli nezpochybnitelnými králi.

I ostatní stadiony se plnily více než v předchozích sezonách. Důvod? Senzační stříbro národního týmu naEURO1996 a obrovská chuť do fotbalu.

I letos v létě český tým čeká evropský šampionát, kde nebudou chybět fotbalisté z tuzemské soutěže. Slavia bude hrát od příštího ročníku opět v Edenu, ostravský Baník bude chtít navázat na letošní skvělou sezonu a Sparta má zase co napravovat.

Jak na to všechno budou reagovat diváci? Přiblíží se příznivci některého z klubů „brněnskému modelu“?

Žádné komentáře
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: