Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Stadiony v médiích

Oprava Ronda se prodraží. Vyjde na 700 milionů (ČTK)

Zpráva ČTK ze dne 13. 10. 2008.

(Pro zobrazení otevřte tento příspěvek.)

Hala Rondo v Brně se opraví za 700 milionů, přibude parkování

Oprava brněnské haly Rondo, v níž mají basketbalistky v roce 2010 odehrát finálový zápas mistrovství světa, vyjde dráž, než se původně čekalo. Letos na jaře politici odhadovali náklady investice na 300 milionů korun; ze studie, kterou nyní mají v rukou, vyplývá, že modernizace haly vyjde na 700 milionů. Budou-li peníze, uskuteční se ve dvou etapách a při druhé u haly přibude parkovací dům, řekl brněnský radní Jaroslav Suchý.

Podle radního je reálné stavbu stihnout, harmonogram je ale napjatý. "Stačí, když se někdo odvolá ve výběrovém řízení, a už je průšvih," řekl Suchý. Město nyní vybírá generálního projektanta, který zpracuje dokumentaci pro stavební povolení i pro výběr stavební firmy. Následovat bude další soutěž na stavební firmu.

Do šampionátu chce město halu opravit, což přijde na asi 400 milionů korun. Stavbaři vymění sedačky, ledovou plochu, opraví statiku stropu a přebudují zázemí pro sportovce. V hledišti podle Suchého vzniknou i takzvané sky boxy, kóje pro stálejší návštěvníky haly. Opravovat se bude za provozu, kapacita hlediště se v době rekonstrukce omezí na polovinu.

Teprve v druhé etapě se u Ronda postaví parkovací dům. Do basketbalového šampionátu to nebude, diváci proto budou moci parkovat u brněnského výstaviště a k Rondu je přiveze kyvadlová doprava. Parkovací dům lze postavit na třech místech; nejpravděpodobnější je, že vyroste na místě současného parkoviště vedle haly.

Podle územního plánu připadá v úvahu i malé parkoviště u křižovatky Křídlovické ulice s Novými sady. Podle Suchého by bylo možné oprášit také studii architektů z konce 60. let, podle níž se zázemí pro Rondo může postavit na druhém břehu řeky.

Hala Rondo opravu nutně potřebuje, interiéry ani zázemí nevyhovují dnešním požadavkům. Základní kámen haly Rondo byl položen v roce 1972 a stavbaři se pak museli vypořádat s náročným zakládáním. Na vrstvě tekutých písků stavbu založili pomocí ocelových pilot. Hala byla slavnostně otevřena v roce 1982, kdy se v ní uskutečnilo mistrovství světa v kuželkách.

Žádné komentáře
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: