Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Stadiony v médiích

Rondo se při opravách „propadne“ o metr a půl (MF DNES)

Článek z 16. června 2008. (Pro zobrazení otevřte tento příspěvek.)
Brno (jag) - Velké opravy se týkají i haly Rondo. Architekti pracující na jejím projektu už vědí, o kolik budou moci podlahu stařičké arény vyhloubit. „Máme k dispozici jeden a půl metru, které tvoří betonové vrstvy vzniklé při dřívějších opravách plochy pod kluzištěm,“ uvedl Radim Fišer ze studia Arch Design. S tím, že by se kopalo až po úroveň tekutých písků pod halou, nepočítá.

Podle Fišera se nyní vše podřizuje tomu, aby bylo Rondo připravené pro mistrovství světa basketbalistek v roce 2010. „Co se týče zázemí, musí paralelně fungovat šest šaten,“ říká Fišer.

Skyboxy, neboli zasklené lóže, které si primátor Onderka přál mít kolem celé haly, zůstanou v sousedství delších tribun A, B, C a D. „Prstenec by byl příliš technicky náročný,“ vysvětluje Fišer. Nevyhovující je i technické zázemí pro komentátory. Změnami projdou také prostory pro rozhodčí a tisk.

Kapacita Ronda by neměla klesnout pod současných 7600 míst. „Hokejisté navíc mají rádi, když je část míst na stání. Na to zřejmě budeme muset brát ohled,“ říká Fišer.

Žádné komentáře
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: