Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Stadiony v médiích

Zchátralý zimní stadion půjde konečně k zemi (LN)

Zpráva Lidových novin ze dne 18. 9. 2008.

(Pro zobrazení otevřte tento příspěvek.)

 

BRNO Ještě letos by konečně měl začít mizet zchátralý hokejový stadion za Lužánkami. Příští rok by si pak Brňané měli na stejném místě znovu zabruslit - tentokrát na mobilním kluzišti.

Záměr včera znovu potvrdili brněnští radní, když schválili zadání veřejné zakázky. „Ještě na podzim by se mělo začít s demolicí stadionu,“ přislíbil primátor Roman Onderka. Objekt bývalého zimního stadionu svému účelu neslouží dlouhé roky. Zchátralá vybydlená budova se stala mimo jiné oblíbenou „noclehárnou“ bezdomovců. Opravit ji by se však podle odborníků nevyplatilo. Proto bude stadion takřka kompletně srovnán se zemí, zachována zůstane jen část bývalých šaten, které se stanou zázemím mobilního kluziště. S jeho budováním počítají plány pro příští rok, v provozu by mělo být na podzim 2009. „Celkové náklady se zatím odhadují na 98,4 milionu korun. Jde však jen o předpokládanou cenu, jaká bude ta skutečná, se ukáže po vypsání výběrových řízení,“ doplnil primátor.
Uvolněné prostranství město zřejmě nabídne k využití investorům. Přesnější představu o tom, co stadion nahradí, ale zatím město nemá.

Žádné komentáře
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: