Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Zeptali se primátora

Dočkáme se stadionů? Kdy?

Brňan, 30. 4. 2008

Dotaz:
Hezký den pane primátore,

chtěl bych se výjimečně zeptat nikoliv na Váš pohled z postu hlavy města, ale na názor občana Romana Onderky. Lidem, kteří trošku sledují dění v Brně je jasné, že kolem hokejové i fotbalové haly jsou velké politické tahanice. Byť byste projevil sebevětší snahu a vůli, aby obě stavby skutečně vznikly, jsou tu lidé, kteří se tomu budou pokoušet zabránit.

Otázka tedy zní: Věříte Vy, sám za sebe, že během příštích dvaceti let vznikne v Brně nový, plnohodnotný hokejový a fotbalový stadion evropských parametrů? Jednou jste řekl, že jste velký fotbalový fanoušek. A hokejoví a fotbaloví fandové v Brně jsou už neskutečně otrávení neustálým slibováním, které začíná vždy po volbách nanovo. Buďte, prosím, upřímný: Myslíte si, že někdy do roku 2028 budou stadiony stát, popřípadě kdy? Není také přesun termínu dokončení haly v Lískovci někam k roku 2012 jen pokusem přesunout zodpovědnost na další garnituru, a tím pádem oddálením o dalších čtyři pět (...) let?
Odpověď primátora: 21.05.2008

Vážený pane,
jako Roman Onderka, jako primátor města, jako fanoušek Komety, jako fanoušek 1. FC, pevně věřím, že oba stánky budou stát dříve, než uvádíte. Fotbalový stadion se nyní projektuje a v tomto roce bychom měli mít na stole dokument, který nám řekne, jak bude vypadat a vše ostatní k tomu. Měl by stát do konce roku 2011. Jinak v lokalitě Ponava se nyní připravuje demolice zimního stadionu, která by měla proběhnout ještě letos. Termín víceúčelové haly v lokalitě Západní brána se musel posunout do období 2012 - 2013, neboť tak obrovskou investici nelze stihnout dříve. Na další své nástupce budu chtít přenést své vize, nikoliv své dluhy. Jenom mě mrzí, že politici jiných stran si někdy berou potřeby města jako své rukojmé.
Žádné komentáře
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: