Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Zeptali se primátora

Je jisté, že se za Lužánkami začne stavět fotbalový stadion?

Jiří Hrubý, 28. 5. 2008

Dotaz:
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je jisté, že stavba nového fotbalového stadionu započne začátkem příštího roku. Zda jsou již vyčleněny a potvrzeny všechny finanční prostředky.
Anebo může dojít k odložení stavby z jakéhokoli důvodu, tak jak se stalo v případě nové multifunkční sportovní (hokejové) haly v Západní Bráně.
Odpověď primátora: 30.05.2008

Vážený pane,
stoprocentně jisté v tuto chvíli je to, že architekt Petr Hrůša finišuje na projektu nového fotbalového stadionu. Na něj a na přípravu stavby zastupitelé města letos vyčlenili v rozpočtu 37 milionů korun. Termín zahájení modernizace tohoto sportovního stánku za Lužánkami závisí na tom, kdy bude vydáno a vstoupí v platnost stavební povolení. Předpokládám, že se tak stane v prvním čtvrtletí 2009. V příštím roce by město mělo uvolnit na tuto investici 165 milionů korun. Kolik to nakonec bude, rozhodnou zastupitelé při schvalování nového rozpočtu v prosinci tohoto roku.
Žádné komentáře
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: