Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Zeptali se primátora

Parkování u haly Rondo

Dotaz:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli má město Brno v plánu řešit situaci s parkováním automobilů u haly Rondo v Brně. Brno se rozhodlo finančně podpořit hokej v Brně a jako první smysluplnou podporu bych viděl to, že umožní fanouškům zaparkovat u haly. Bydlím nedaleko na ulici Zahradnická, v době utkání zde parkují auta na zákazu stání a policie včetně té městské je nepokutuje. Potom tam někdo zastaví na chvíli, aby si vynesl nákup do bytu a během několi minut dostane na auto botu. Je celkem smutné to, že po několika desetiletích funkce haly Rondo u ní není možné zaparkovat a že se tato situace řeší na úkor obyvatel žijících v okolí. Myslím, že do doby, než se vyřeší tato situace, by hokej v Brně neměl být jinak podporován.

Obyvatelé v okolí Ronda se dostávají do hodně nepříjemné a nedůstojné situace, když několikrát musejí objet blok, než se najde místo na parkování. Co takhle zařídit zóny pro rezidenty?

S pozdravem
Josef Klíma.

 

Vážený pane,
Vašemu dotazu rozumím a i mě tento problém tíží. Nicméně v rámci přípravy územního plánu je v tomto dokumentu navržena v místě dnešního parkoviště výstavba parkovacího domu. Studie k rekonstrukci Ronda s ní počítá a bude vystavěn teprve v druhé etapě.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední komentáře
26.04.2022 11:16:11: No v Brně je to celkově s dopravou trochu horší myslím tím jak je to tam řešené. A stejně tak s park...
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: