Stadiony pro Brno

Tyto stránky slouží pro sjednocení činnosti fanoušků týmů HC Komety a 1. FC Brno. Chceme, aby v co nejkratší době vyrostl důstojný hokejový a fotbalový stadion. Plánujeme manifestační akce, výrobu propagačních předmětů a jednou z našich hlavních činností je sledování médií jako kontrola politiků a archivace jejich výroků. Připojte se! Svými nápady, prací, finančně.

PŘIPRAVUJEME NOVOU SEKCI

Nově na webu:

RSS

RSS

Zeptali se primátora

Přebíráno ze stránek www.brno.cz/primator. Co odpověděl o stadionech, Kometě a Zbrojovce.


Dotaz:


Dobrý den,


Chtěl bych se Vás zeptat, kdy se můžeme zhruba dozvědět, zda-li hala Rondo půjde do pronájmu hokejového klubu HC Kometa Brno a.s.

A zda-li to bude za symbolickou částku, jak je tomu u ostatních klubů.


Děkuji

Dotaz:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli má město Brno v plánu řešit situaci s parkováním automobilů u haly Rondo v Brně. Brno se rozhodlo finančně podpořit hokej v Brně a jako první smysluplnou podporu bych viděl to, že umožní fanouškům zaparkovat u haly. Bydlím nedaleko na ulici Zahradnická, v době utkání zde parkují auta na zákazu stání a policie včetně té městské je nepokutuje. Potom tam někdo zastaví na chvíli, aby si vynesl nákup do bytu a během několi minut dostane na auto botu. Je celkem smutné to, že po několika desetiletích funkce haly Rondo u ní není možné zaparkovat a že se tato situace řeší na úkor obyvatel žijících v okolí. Myslím, že do doby, než se vyřeší tato situace, by hokej v Brně neměl být jinak podporován.

Obyvatelé v okolí Ronda se dostávají do hodně nepříjemné a nedůstojné situace, když několikrát musejí objet blok, než se najde místo na parkování. Co takhle zařídit zóny pro rezidenty?

S pozdravem
Josef Klíma.

Posledni komentare
26.04.2022 11:16:11: No v Brně je to celkově s dopravou trochu horší myslím tím jak je to tam řešené. A stejně tak s park...

Viktor, 4. 9. 2008


Dotaz:


Dobry den, mam dotaz, jak to vypadá s financováním nového fotbalového stadionu v Brně.

Stadiony pro Brno, 4. 9. 2008


Dotaz:

Vážený pane primátore,


Česko se uchází o pořádání MS v hokeji 2014. Rád bych se proto zeptal, zda se Brno chopí šance urvat státní dotaci na nový zimní stadion a ucházet se o spolupořadatelství. Případně bych se rád zeptal, co konkrétně uděláte v tomto směru Vy.


Děkuji.

Jiří Del Favero, 28. 8. 2008

Dotaz:


Dobrý den pane primátore. Zítřejší hokej s Havířovem se nehraje v hale Rondo, ale v Blansku. Prý s důvodu, že není dosud podepsána smlouva o pronájmu haly s firmou Starez. Přitom již před týdnem se psalo, že je již vše i s Vaší pomocí vyřešeno. Ptám se proto, jak to tedy je, bude hrát Kometa i miostrovská utkání někdě mimo Brno, což by byla hrozná ostuda?

Druhý dotaz - jaký vliv, podíl akcií má ve firmě Starez město Brno.

Nezlobte se, ale toto, co se děje ted nebylo snad ani za primátorování paní Lastovecké. To je co říct, protože ta sport přímo nesnášela.

Děkuji za odpověď.


Jiří Del Favero

Jiri, 22. 8. 2008


Dotaz:


Dobrý den,

rád bych položil spíše spekulativní otázku. Vzhledem k tomu, že na Rondu visí reklama na Starobrno. Objevují se spekulace, že se Starobrno stane generálním sponzorem brněnské Komety. Je možné vysvětlit vztah Starezu, tedy magistrátu k Starobrnu - tedy k nově vzniklé Starobrnu Rondo Aréně, na jakých podmínkách tento princip funguje?

Děkuji Jirka Rchan

Smutný, 8. 8. 2008


Dotaz:

Hezký den,

Zajímalo by mě, zda-li dodržíte sliby a podpoříte Kometu Brno. Právě ona by měla být pro město největší prioritou, nikoliv kulturní domy apod. Ukažte všem Brňanům, že umíte dodržet slovo. Dostane Kometa v tomto roce dalších 15 mil. korun? Vstoupí město do Komety? Doufám, že dostanu konečně odpověď.


Děkuji předem za odpověď

Jirka Rechan, 18. 7. 2008


Dotaz:

Dobrý den, pane primátore,

uběhla už nějaká doba od zveřejnění auditu, kdy Kometa se prokazala nezadluzenosti a dokonce ziskem ve svych ucetnich rozvahach. Rad bych se proto se zeptal, jestli se dostoji "prislibu" a mesto koupi cast akcii brnenske Komety a pripadne v jakem stavu se tato jednani nachazi? Dekuji a preji prijemne leto Jiri Rechan

Honza, 4. 7. 2008

Dotaz:

Dobrý den pane primátore. Letos by mělo dojít k demolici zchátralého zimního stadionu Za Lužánkami, zajímalo by mě, kdy demoliční práce započnou? Každý týden chodím okolo něj do školy a přemýšlím, jestli se dřív nezřítí sám. Díky za odpověď.

Svoboda, 24. 6. 2008


Dotaz:

Vážený pane primátore,


přeji dobrý den a mám na Vás možná trochu naivní otázku. Jak Vás citoval server Aktuálně.cz, získat finance od ministra Kalouska na stavbu nového stadionu za Lužánkami bude zřejmě nesmírně těžké.


Chci se zeptat, jestli město neuvažuje o uspořádání sbírky, z níž by se část nákladů uhradila. Chápejte mě, prosím, správně: ozývají se hlasy, že Brňané by si měli postavit stadion tak, jako slávisté Eden. Tedy sami. Já souhlasím s Vámi, že aréna by měla být přinejmenším zemským (ne-li národním) stadionem. Přesto by mnoho Brňanů jistě velice rádo přispělo.


Peníze by mohli darovat třeba i vratně: Například zakoupením permanentky na x sezón - a z těchto peněz by se stadion spolufinancoval. Jaký je Váš názor?


Děkuji.

Posledni komentare
28.06.2008 15:10:28: Hm, tak tomu teda říkám odpověď.
1  
2  
3  
 
Sport v Brně si zaslouží stadiony evropských měřítek. Počet unikátních přístupů od 31. 5. 2008: